Istnieje powód dla którego ludzie specjalizują się w remontach. One nie są takie proste.

Są rzeczy, które potrafisz zrobić sam. Kilka razy zrobiłeś jakiś projekt DIY (Zrób to sam). Hakowanie produktów IKEA czy tworzenie drobnych elementów wystroju, są świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i wykazania się kreatywnością. Ale kiedy myślisz o remoncie mieszkania, nawet drobnym. Powinieneś zdać sobie sprawę z faktu,  istnieje powód, dla którego niektórzy ludzie zajmują się nimi zawodowo. To po prostu nie jest tak łatwe, jak wygląda.

Jedne z specjalistycznych amerykańskich serwisów internetowych, który łączy lokalnych specjalistów ze zleceniodawcami, przeprowadziła niedawno ankietę, aby dowiedzieć się czego domowi majsterkowicze najbardziej tego żałują. Przebadano 2000 osób, które spróbowały wykonać samodzielnie przynajmniej jedną z prac remontowych, z pośród zawartych na liście 32 podstawowych typów prac remontowych. Średnia liczba samodzielnie wykonanych prac, których te osoby próbowały, wynosi osiem, a 63 procent żałuje, że wykonała co najmniej jedną z nich. Ponadto 1 na 3 osoby zwróciła się do fachowca z prośbą o poprawienie lub skończenie nieudanej pracy.

Podjęcia się samodzielnego wykonania prac remontując wnętrza, których najbardziej żałowali ankietowani? Oto 10 najczęściej wymienianych:

  1. Położenie płytek podłogowych
  2. Montaż sufitu podwieszanego
  3. Renowacja podłóg z twardego drewna
  4. Położenie wykładziny docinanej na wymiar pieszczenia
  5. Wykończenie piwnicy
  6. Montaż podłóg drewnianych
  7. Renowacja szafek
  8. Instalowanie zraszaczy
  9. Instalowanie prysznica lub wanny
  10. Malowanie wnętrz

Na co najczęściej narzekały domowe złote rączki? Spośród badanych 55 procent stwierdziło, że prace, które rozpoczęli, trwały dłużej niż przewidywali, 50 procent stwierdziło, że okazało się fizycznie bardziej wyczerpujące niż się spodziewało, a 48 procent stwierdziło, że jest technicznie trudniejsze, niż się spodziewali.

Nie publikujemy tego po to, aby zniechęcić cię do podjęcia zaplanowanego na weekend drobnego majsterkowania. Ale jeśli to, co zaplanowałeś, znajduje się w pierwszej dziesiątce powyżej, może powinieneś pomyśleć dwa razy?