W 2018 roku będzie intensywniej, opalizująco i trochę morsko

Ostatecznie jeszcze nie wybrano palety kolorów na 2018 rok, ale paleta Pantone, którą zawsze uważano za wyznacznik trendów światowych jest już znana.

 

Jak się ta paleta prezentuje w całości? Ciemne czerwienie, złociste oliwki, błękity, ciemne morskości i granaty, pudrowe róże i cieliste odcienie beżu. Więcej będzie opalizujących kolorów, srebrnych dodatków wnętrzarskich typu lampy, doniczki, bibeloty. Kolory metaliczne zaczęliśmy postrzegać jako neutralne będzie ich więcej we wnętrzach.

Zdjęcie z katalogu IKEA na 2018 rok / fot. IKEA

 

 

W 2018 r. będziemy też rezygnować z nieco nudnych już pasteli. Wiele firm meblarskich wprowadza już nowe palety barw do swoich kolekcji. Potwierdzają to informacje prasowe, które przesyłają do nas producenci mebli.

 

Paleta barw Pantone na 2018 r.

Nawet u skandynawskiego giganta, znanego chyba wszystkim, w najnowszym katalogu na 2018 zauważymy, że odchodzi od jasnej, stonowanej kolorystyki we wnętrzach na rzecz wyrazistej palety kolorystycznej pełnej granatów, dojrzałej zieleni, miodowego odcienia żółci etc.

Eksperci z Instytutu Pantone zapowiadają też występowanie nieoczywistych zestawień kolorystycznych, np. niebieskiego z pomarańczem.

To interesujące połączenie kolorystyczne. Łączy ciepłe i chłodne odcienie, od których po prostu nie można się oderwać.

Choć generalnie będą dominować intensywniejsze barwy, to dla siebie znajdą coś także osoby preferujące nieco bardziej stonowane odcienie. Wśród ośmiu palet pojawia się subtelna z dominującym odcieniem pudrowego różu.