Odmienić pokój dodatkami

Kiedy spotykam się z klientami w ich w domach, w ramach konsultacji, często słyszę – Moje mieszkanie jest takie zwyczajne. Czy da się coś z nim zrobić? – Oczywiście, że tak. Nie trzeba do tego wielkiej remontowej rewolucji, sprawę można załatwić dodatkami!

 

Dla mnie jest zupełnie oczywiste, że nie w każdym mieszkaniu da się zrealizować marzenia o wielkim lofcie dajmy na to. Wcale to jednak nie znaczy, że nie możemy wprowadzić drobnych zmian by odmienić wnętrze domu, mieszkania czy pokoju w przestrzeń, która będzie sprawiać nam radość.

Kolejny przykład prostego wnętrza. Dobrze dobrane, choć kontrastujące kolorem, fakturą i stylem meble; i kilka niewyszukanych dodatków, które nadają charakteru temu pokojowi.

 

 

Fotel i taborecik pasują do podłogi, podtrzymując rustykalny nastrój. Dywaniki i najprostsza sofa przełamują dość ciemną podłogę, korespondując z białymi ścianami. Dzięki czemu wnętrze nie jest przytłoczone dość ciężką barwą drewna.

I na koniec kilka instagramowych przykładów na to, że przemyślane dodatki potrafią zaczarować wnętrze.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nora (@noranilpferd)

Minimalnie, sprawdzi się w mieszkaniu w kamienicy.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PIllows by Kaeley (@kaekooshop)

Powyższa aranżacja w stylu BOHO; choć jest popularny i ciepły nie każdy musi w nim gustować. Sprzyja miłośnikom roślin, są one tu zwykle ważnym elementem. Jego zaletą jest to, że opiera się głównie na dodatkach. A wadą, że wymaga dyscypliny i co by tu nie mówić, umiejętności utrzymania porządku.