Domy kącik do pracy, kilka inspiracji. Temat jakże aktualny w obecnych czasach.

Czy nazwiemy to potocznie kwarantanną czy tez bardziej precyzyjnie samoizolacją. Tak czy inaczej, duża część z nas musiała znaleźć sobie miejsce do pracy w domu.

Home office to temat, który często ostatnio pojawia się w rozmowach. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka przykładów, jak można zaaranżować sobie kącik do pracy albo domowe biuro.

 

Na początku kilka inspiracji dla szczęśliwych posiadaczy domu.

To w zasadzie nie jest kącik do pracy, to miejsce pracy dla osób, dla których home office to codzienność. Estetycznie zaprojektowane domowe biuro, ze stanowiskami dla dwóch osób. Z kojącym widokiem za oknem.

Podoba nam się przeszklenie ściany przechodzące w świetlik, ale jesteśmy też pod wrażeniem odwagi, z jaką zaprojektowano z regały przechodzące w świetle okna. To wnętrze jest dobrze zaprojektowane.

 

 

Poniżej biurko jako miejsce do pracy, zdecydowanie okazjonalnej. Fajny przykład upcyklingu. Podstawa biurka wykonana z siatki zbrojeniowej nadaje całemu meblowi lekkości. Dobre połączenie z blatem – adekwatny, korespondujący materiał. Oba materiały znaleźlibyśmy na budowie. Blat to albo kamień, albo szlifowany, barwiony beton, być może konglomerat. A za oknem przyroda.

 

 

Trzecie zdjęcie, to znowu miejsce do pracy w „pełnym wymiarze czasu”. Tu również przestrzeń podporządkowana jest oknu.

Zwróćcie uwagę, że takie wnętrze biurowe można by z powodzeniem zaprojektować w kontenerze. Postawionym na działce rekreacyjnej gdzieś za miastem. Myśleliście kiedyś o tym by odwrócić trochę zasady? Mieszkać w mieście a do pracy (biurowej) jeździć za miasto? To byłaby ciekawa koncepcja prawda?

 

 

Wersja przejściowa, ten kącik do pracy może być zarówno w domu jak i w mieszkaniu.

W poniższej inspiracji, chcielibyśmy zwrócić uwagę nie tyle na samą aranżację wnętrza. Co na sprytne rozwiązanie konstrukcyjne biurka. Zwróćcie uwagę, że blat biurka składa się wchodząc w obręb zabudowy meblowej.

Noga biurka, prawdopodobnie podparta kółkiem, a sam blat zamocowany pomiędzy półką a szafką wisząca. Inspirujące prawda?

 

 

Kącik do pracy w mieszkaniu.

 

Poniżej mamy juz klasyczną zabudowę meblową we wnętrzach mieszkań. W zasadzie jest to ściana „telewizyjny” w klasycznym salonie w bloku, kamienicy czy apartamentowcu. Główną rolę odgrywają tu regały i telewizor. Miejsce do pracy uzyskane jest dzięki przedłużeniu zabudowy.

 

Kolejna propozycja, monochromatyczna , ciemna. Mimo tego, że w sumie dużo się tu dzieje, kompozycja jest spójna. Wbrew pozorom zachowanie takiej spójności wymaga dużej dyscypliny.

Taka bardziej designerska inspiracja. Zdecydowanie należy traktować ją jako inspirujący materiał wyjściowy. Bardzo zgrabne krzesło, z pewnością nie sprawdzi się przy biurku do pracy, na dłuższą metę. Ale wygląda fajnie, przyznacie?

 

I ostatnia aranżacja kącika do pracy. Gdzieś na betonowej pustyni, wśród blokowisk. Miejsce do pracy, i dla dorosłego i dla dziecka, pełne kolorów, odwołań do przyrody. Naturalne materiały, jak gliniany klosz lampy i doniczka z wiszącym kwiatkiem. Biurko w prostej formie, trochę skandynawskie w stylu.

W sumie jest przyjaźnie i radośnie.