Warsztaty Fresh Design 2017 jadą w świat

Rower jest lepszy od samochodu! Nie wierzycie? Międzynarodowe warsztaty projektowe Fresh Design 2017 zburzą wasze wszelkie stereotypy. W maju tego roku będzie okazja do uczestnictwa w międzykulturowym wydarzeniu. W CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu przywitamy studentów z 8 ośrodków akademickich z Europy, którzy w twórczym ferworze stworzą oryginalne, estetyczne i funkcjonalne projekty rowerów.

W tym roku w warsztatach wezmą udział przedstawiciele takich państw jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Portugalia, Islandia i Polska. Uczestnicy będą współpracować w międzykulturowych zespołach. Wykorzystywać wiedzę i umiejętności w dziedzinie designu, urbanistyki, a w swoich pracach zastosują innowacyjne i zaskakujące zabiegi artystyczne w dziedzinie rowerowej. Po uzyskaniu współpracy z takimi ośrodkami edukacyjnymi jak: Academy of Fine Arts and Design z Bratysławy, Escola Superior de Artes e Design z Caldas da Rainha i Budapest Metropolitan University bez problemu można stwierdzić, że Fresh Design 2017 będzie wyjątkową edycją! Projekt nabierze światowego i profesjonalnego wymiaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci pochodzący z powyższych uczelni i nie tylko. Pomogą studentom rozwinąć powstałe koncepty, zainspirują i zachęcą do intensywniejszego działania już po zakończeniu projektu.

Maj jest miesiącem bardzo ciepłym, zawsze zachęca do wyjścia na zewnątrz i cieszenia się słoneczną pogodą. Dlatego oprócz warsztatów Fresh Design odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji dla ludzi w każdym wieku. Jedną z nich będzie otwarty dzień projektowy – 20 maja , podczas którego oprócz możliwości podejrzenia pracy projektantów zostaną zorganizowane szkolenia tematyczne, skupione wokół rowerów i ich przemyślanego użytkowania. Dodatkowo odbędą się spotkania otwarte ze specjalistami i badaczami z branży rowerowej, urbanistyki, architektury miejskiej. Podzielą się oni swoim doświadczeniem i ogromną wiedzą. Przybyli goście będą mieli możliwość rozmowy z osobami ze świata zdrowia i kultury, którzy w ciekawy sposób opowiedzą o prowadzeniu zdrowego stylu życia; podejmowaniu ekologicznych i odpowiedzialnych działań w środowisku; zrealizowanych wyzwaniach i pokonywaniu własnych słabości. Finał Fresh Design 2017 i oficjalna obrona powstałych prac odbędzie się 21 maja w Hali Stulecia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Bardzo ważny punkt zakończenia projektu będzie stanowiła debata, w trakcie której dojdzie do przedstawienia różnorakich stanowisk projektantów oraz działaczy społecznych, ściśle związanych z szerzeniem idei „zielonych” środków transportu miejskiego.

Projekt jest realizowany we współpracy z grupą studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz profesorami Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorami merytorycznymi projektu są dr inż. arch. Anna Bać oraz inż. arch. Piotr Michalski.

Zachęcamy osoby zainteresowane tematyką warsztatów do wzięcia udziału w projekcie i wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie www.freshdesign.edu.pl.

Organizatorem projektu jest Fundacja Open Mind przy współpracy z CRZ Krzywy Komin. Patronem Honorowym wydarzenia jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Archnet.pl jest patronem medialnym warsztatów projektowych Fresh Design, w ramach stałego partnerstwa z Fundacją Open Mind i CRZ Krzywy Komin