FRØPT, czyli najbardziej realna z inspiracji

Marka FRØPT – Magdy Milejskiej i Kasi Kurowskiej-Loedl wpisuje się trend hakowania mebli z Ikea. Pomysł przywiozły ze Szwecji, w Polsce realizują go jako pionierki. Dzięki nieszablonowym frontom dopasowanym do mebli IKEA będzie można jeszcze bardziej dopasować wnętrze do swoich wymagań estetycznych.

FRØPT to unikatowe fronty kompatybilne z systemami meblowymi IKEA: METOD, BESTÅ i PAX. Marka bazuje na globalnym koncepcie pozwalającym każdemu samodzielnie uzupełnić bazę szafek IKEA o bardziej zróżnicowane fronty spoza jej oferty. To rozwiązanie pozwoli zwolennikom niepowtarzalnych rzeczy na realizację ich wizji wymarzonego domu.

Kasia Kurowska-Loedl i Magda Milejska, FRØPT / fot. PION

 

Założycielki marki – Magda Milejska i Kasia Kurowska-Loedl – we FRØPT łącza swoje kompetencje z pasją do wyjątkowego wzornictwa oraz prostych rozwiązań. Obie pracowały wcześniej w agencjach reklamowych. Obecnie Magda – projektantka i twórczyni studia projektowego Odwzorowanie – we FRØPT odpowiada za koncepcję kreatywną, zajmuje się również badaniem trendów oraz jest autorką pierwszej kolekcji marki. Kasia wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie we współpracy z mediami i odpowiada za komunikację w firmie.

Prywatnie przyjaciółki, często bywały w Sztokholmie, gdzie dobrze poznały szwedzką sztuką umiaru – „lagom”. Idea ta widoczna jest również w rozsądnym podejściu Szwedów do kreowania przestrzeni i zgodnie z nią wyjątkowe wzornictwo nie musi iść w parze z wysoką ceną.

Magda bazując na obserwacji i potrzebach swoich klientów dostrzegła, że skandynawskie spojrzenie na design idealnie sprawdzi się również na polskim rynku. W konsekwencji duet postanowił przenieść i proponować mądre oraz ekonomiczne podejście do modyfikowania mebli nie tylko klientom Odwzorowania.

Odwzorowanie zrodziło się z przekonania, że dobre wzornictwo nie musi być luksusem, a powinno stać się częścią codzienności. Uważam, że każdy ma prawo poruszać się w intuicyjnej, ładnej (nie bójmy się tego słowa!) rzeczywistości. Nie każdemu mogę jednak zaoferować swoje usługi, stąd pomysł na rozwiązanie, które pozwoli nawet bez konieczności angażowania projektanta stworzyć dobrze zaaranżowaną domową przestrzeń – wyjaśnia Magda Milejska, współzałożycielka FRØPT i właścicielka studia projektowego Odwzorowanie.

 

Model CLASSIC kolor KHAKI /fot. PION

 

Obie uwielbiamy IKEA za jej sprawdzone rozwiązania oraz jakość w rozsądnej cenie i wiemy, że można tam znaleźć wszystko co potrzebne, żeby skompletować doskonałą bazę pod kuchnię lub inne pomieszczenie. Wierzymy, że nasze unikalne fronty w połączeniu z szafkami METOD, BESTÅ i PAX pozwolą każdemu otaczać się wyjątkowymi meblami – dodaje Kasia Kurowska-Loedl, współtwórczyni marki.

 

Model PURE kolor GREIGE / fot. PION

Fronty FRØPT wykonane są z płyty mdf. W skład oferty wchodzą cztery lakierowane w wykończeniu matowym modele: gładki front PURE, MODERN z dodatkowo wyfrezowanym uchwytem. BRUSH – front z frezowanymi pasami przypominającymi pociągnięcie pędzla oraz CLASSIC – autorska wariacja na temat klasycznych frontów wpisanych w żłobioną ramę.

Model PURE kolor MDF / fot. PION

Magda do pierwszej kolekcji marki, „Terra”, wyselekcjonowała cztery nasycone i głębokie kolory: Terracotta – barwa wypalonej ziemi, Khaki – ziemista zieleń, Sand – piaskowy beż oraz Greige – kamienna szarość. Uzupełnienie propozycji stanowi front surowy MDF. Modele można dowolnie konfigurować z rekomendowanymi kolorami, a dodatkowo istnieje opcja zamówienia frontu w wybranym kolorze ze wzornika RAL i NCS. Do modeli FRØPT polecane są uchwyty Plankton, zaprojektowane przez Olę Munzar.

Model BRUSH_PURE kolor SAND / fot.PION

Fronty można kupić składając zamówienie na stronie internetowej fropt.pl. Dla klientów FRØPT przewidziana jest także dodatkowo usługa ułatwiająca zaprojektowanie kuchni i złożenie zamówienia. Czas realizacji frontów wynosi ok. 6 tyg.