Fibaro zaprezentowało innowację dla inteligentnych mieszkań

Kompaktowe urządzenie KeyFob zdalnie sterujące inteligentnym domem i jego wyposażeniem, miało swoją premierę w ramach tegorocznych targów „Budma”.

Podczas tegorocznej „Budmy”Fibaro zaprezentowało swoje najnowsze urządzenie – KeyFob. To niewielkich rozmiarów pilot, który pozwala zdalnie sterować funkcjami mieszkania i jego wyposażeniem. W praktyce możliwe staje się to, by za pomocą urządzenia wielkości breloka zarządzać temperaturą, zdalnie uruchamiać i wyłączać urządzenia elektryczne, a nawet otwierać drzwi.

Fibaro to jeden ze światowych liderów produkcji systemu domu inteligentnego. Siedziba firmy znajduje się w Poznaniu. Również w stolicy Wielkopolski produkowane są urządzenia, które sprawiają, że mieszkania „ożywają”. Kontrolują zużycie energii, włączają i wyłączają urządzenia elektryczne, monitorują bezpieczeństwo w mieszkaniu i sterują oświetleniem.

Ideą było stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które łączy wiele funkcji, jest poręczne, zawsze można je mieć przy sobie i jest w pewnym sensie pilotem do inteligentnego mieszkania – mówi Mikołaj Pertek, Country manager w Fibaro.

W pawilonie wystawienniczym zaprezentowno ekspozycja w formie inteligentnego domu, podzielonego na strefy funkcjonalne, tj.: kuchnię, salon, pokój dziecka. Producenci dokładają wszelkich starań by idea inteligentnych mieszkań stała się codziennością. W miarę rozwoju technologii wdrażane będą coraz sensowniejsze rozwiązania. Warto więc myśleć o uwzględnieniu inteligentnych rozwiązań nie tylko w nowych domach ale i w trakcie remontów starych.