Dobrze wykorzystać przestrzeń w małej kuchni

Blanco Etagon, Comitor

Zlewozmywak w małej kuchni może stać się miejscem, które pozwala zaoszczędzić powierzchnię na blacie. Piętrowo umieszczone szyny wewnątrz komory nie tylko umożliwią wysuszenie naczyń, ale też pozwolą na sprawne przygotowywanie posiłków.

Zastanawialiśmy się przez chwilę czy ta publikacja powinna się znaleźć w dziele design czy wnętrza. Ostatecznie wygrała opcja, że we wnętrzach. Wszak jest to przykład projektu ze szczególną dedykacją do małych wnętrz. A, że mała kuchnia nie musi być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką, że nie trzeba rezygnować z dobrego designu. Wydaj się być oczywistością.

Dobrze przemyślana i rozplanowana przestrzeń może pomieścić wszystkie potrzebne do codziennego gotowania akcesoria i sprzęty.

Blanco Etagon, Comitor. Więcej pomysłów na funkcjonalne urządzenie kuchni na stronie www.comitor.pl

Największym wyzwaniem bywa blat kuchenny, jako przestrzeń robocza, która w małej kuchni jest bardzo ograniczona. Chcąc wygospodarować jej jak najwięcej, musimy często zredukować do minimum powierzchnię zlewozmywaka. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku mamy całkiem spore możliwości. Przykładem może być jedna głęboka komora ze zintegrowaną krawędzią funkcyjną wewnątrz, na której można oprzeć szyny ze stali szlachetnej, pojemnik i deskę do krojenia.

Sprytny system pozwoli nam na równoczesne wykorzystanie różnych poziomów. Szyny umieszczone wewnątrz komory umożliwiają bezpieczne odstawienie gorących garnków czy patelni, bądź wygodne napełnianie naczyń – dzięki wolnym rękom możemy wówczas swobodnie obsługiwać baterię. Warzywa pokrojone na desce do krojenia opartej na jej zewnętrznej krawędzi można zsunąć bezpośrednio do naczynia ustawionego na niższym poziomie. Dodatkowo w tym samym czasie na dnie komory możemy płukać pozostałe warzywa. Stalowe szyny umieszczone wewnątrz komory posłużą nam także do dyskretnego wysuszenia zmywaków po skończonej pracy w kuchni.

Będą też doskonale prezentować się na stole jako podkładki pod gorące naczynia, a jeśli się zabrudzą, z łatwością możemy je umyć w zmywarce. Jeśli w danym momencie z nich nie korzystamy z łatwością przesuniemy je na bok i ułożymy jedna na drugiej by zajmowały mniej miejsca. Takie praktyczne rozwiązania oferuje nam na przykład piętrowa komora Blanco Etagon. Funkcjonalność idzie tu w parze z estetyką, dzięki czemu nie musimy szukać pomiędzy nimi kompromisu. Komory Blanco Etagon mają ważną zaletę – przeznaczone są do montażu w szafkach o szerokości 60 cm, czyli sprawdzą się w kuchni o naprawdę niewielkiej powierzchni. Mamy do wyboru trzy warianty ze stali szlachetnej: wersja z płaskimi krawędziami do montażu wpuszczanego lub na równi z blatem, z listwą na baterię do montażu wpuszczanego lub na równi z blatem oraz jako eleganckie rozwiązanie do podwieszenia pod blatem. Komora jest dostępna także w wersji z kompozytu SILGRANIT® PuraDur® do montażu podwieszanego, w dziesięciu kolorach. W zestawie ze zlewozmywakiem są dwie szyny ze stali szlachetnej, armatura przelewowo-odpływowa oraz – w zależności od wersji – korek 3 ½’’ InFino® z sitkiem lub automatyczny.