Chyba już czas zacząć myśleć o organizacji balkonu

Do wiosny niby jeszcze daleko, nie mniej warto zacząć już o niej myśleć. To fakt, zima w tym roku nie specjalnie dała się we znaki. Być może więc nie wszyscy już tęsknią za wiosną. Ja w każdym razie zaczynam tęsknić. Jeśli też tak macie, a macie do tego jeszcze balkon, może warto już zacząć myśleć o swoim balkonie.

 

Wiadomo jak to jest z balkonami, jedni lubią zabawić się w ogrodnika, inni wolą balkon w stylu boho – romantycznym. Jeszcze inni są nieugięci i wciąż opierają się przy przebrzmiałej już modzie na aranżację balkonu z wykorzystaniem palet.

Chyba wszystkich jednak łączy rzeczywistość. Czyli zwykle nikczemne rozmiary polskich balkonów. Dlatego też, z pośród tysięcy fantastycznych pomysłów na aranżację balkonu dostępnych na Pinterest czy Instagram, wybrałem kilka propozycji możliwych do zrealizowania na naszych mikro-balkonach.

 

1. Nowoczesne wnętrza w apartamentowcu a na balkonie przaśna trzcina? Absolutnie nie!

Balkon może być spójny z wnętrzem, nawet nowoczesnym, a mimo to być miejscem wytchnienia. W tym przypadku główną rolę odgrywają rośliny i dwa nowoczesne w formie, kolorowe krzesła ogrodowe.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez OUTDOOR & INDOOR (@theberanda.malaysia)

 

2) Balkon bardziej jako zakątek dobrego nastroju niż romantyczny zakątek ogrodu …

Rozwiązanie dobre w przypadku mansardy. W ogóle połączenie balkonu z mansardą, w naszym klimacie jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala możliwie wydłużyć okres, w którym możemy korzystać z balkonu.

 

… ale jeśli ktoś chce bardziej ogrodowo – romantycznie.

Proszę bardzo są i kwiaty, i świece, światła itd. I nie mówcie, że tego się nie da na naszych balkonach.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Earthychildren ? (@earthychildren)

 

3) A gdy cieszy nas fakt posiadania fajnego balkonu ale widok z niego mąci tę radość?

Z balkonu korzystamy dla przyjemności spędzania czasu na powietrzu. Niekoniecznie więc musimy organizować go tak by wpijać wzrok w przestrzeń. Szczególnie gdy nie jest zbyt atrakcyjna.

 

 

4) Malutki balkon? Nawet nie zawracaj sobie głowy stołem i krzesłami.

Można po prostu stworzyć sobie miejsce do leżenia. Jeśli przypadkiem należysz do mniejszości czytającej będzie to dobre miejsce na letnie wieczory z lekturą.

 

credit: My Paradissi

 

5) Nie macie ani miejsca ani czasu ale raz na jakiś czas chcielibyście sobie posiedzieć

Balkon można umeblować dwoma pufami,  stolikiem i taką sama ilością odpornych roślinek. Problem obsługi balkonu z głowy a gdy przyjdzie ochota, można przysiąść na kawę.

 

credit: Target, żródło: hunker.com

 

Pamiętajcie, balkon zawsze jest za mały by spełnić swoje marzenia.  I choćby z tego powodu koniec stycznia nie jest złym momentem by zacząć myśleć o swoim balkonie. Do wiosny zdążycie wystarczająco wiele razy zmienić zdanie, by ostateczna wersja waszego balkonu była przemyślana. Jeśli będziecie mieć wszystko zaplanowane, starczy Wam czasu na poszukiwanie tego czego chcecie. Nie dacie się spontanicznie skusić sezonowej ofercie marketów.