archiDAY Jesień 2017 za nami!

Trzy dni, blisko cztery tysiące gości, pięćdziesiąt inspirujących wykładów i prelekcji, warsztaty, szkolenia, pokazy i transmisja na żywo – tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas archiDAY Jesień 2017 – branżowego spotkania dla architektów, projektantów, dekoratorów i stylistów  wnętrz, które  odbyło się w dniach 6-8 października 2017 w ramach międzynarodowych targów wnętrzarskich Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo.

Podczas archiDAY Jesień 2017 na scenie głównej zobaczyliśmy takich ekspertów jak m.in.: Robert Majkut, Krystyna Łuczak Surówka, Iza Gemzała, Michał Mazur, Adam Bronikowski (Hola Design), Yassen Hristov (hompics.com), Małgorzata Szczepańska (ELLE Decoration), Anastasia Schatz (Arte), Lucien van Uffelen (Eiffinger), Kamil Maślanka (BoConcept), Jacek Zdybel (TON), Jakub Sobiepanek (Vzor) i wielu innych.

warsztaty wizualizacji

„Spotkania z klientami, projekty, a do tego obowiązki wynikające z prowadzenia własnej działalności, wymagają takich nakładów czasu i pracy, że trudno znaleźć wolną chwilę na szkolenia, inspiracje i nawiązywanie relacji biznesowych, które są kluczowe dla prowadzenia działalności. Podczas intensywnego weekendu branżowego w ramach archiDAY i Warsaw Home w jednym miejscu stworzyliśmy ku temu możliwości i okoliczności.” – tłumaczy Przemysław Szklarzewski, Prezes Zarządu PCAW (Polskie Centrum Architektury Wnętrz), organizator archiDAY.

Warsztat z Robertem Majkutem

Goście archiDAY mieli okazję uczestniczyć w interaktywnych warsztatach ze stylizacji i fotografii wnętrz w ramach przestrzeni zorganizowanej przez platformę hompics.com z fotografem Yassenem Hristovem na czele, w ramach której powstawały m.in. wnętrzarskie sesje reklamowe. Odbył się również pokaz e-stylizacji (w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR), wystawa fotografii czołowych polskich fotografów, architektów i stylistów. Podczas intensywnych, trzydniowych warsztatów uczestnicy archiDAY tworzyli fotorealistyczne wizualizacje przy użyciu V-Ray dla SketchUp pod okiem ekspertów ProGrupa oraz Chaos Group. W ramach wydarzenia, odbył się premierowy pokaz Wirtualnej Galerii Handlowej przygotowanej przez Polskie Centrum Architektury Wnętrz oraz Inplanner, w której zaprezentowane zostały wirtualne showroomy marek takich jak “Whaletone” – fortepian projektu Roberta Majkuta, Adriana Furniture, Senactive czy galeria sztuki. Odwiedzający archiDAY mieli okazję uczestniczyć w ekskluzywnym całodniowym warsztacie z Robertem Majkutem „Nowy luksus – czym jest i jak go projektować”.

archiDAY Jesien 2017 – sgraffito na żywo muralove.pl

W ramach przestrzeni „Sztuka we wnętrzach” odbyła się wystawa malarstwa sztalugowego autorstwa Pawła Nocunia oraz połączony z wystawą warsztat, w którym Anna Krzemińska tworzyła batik, a Marcin Bogusławski sgraffito na żywo. Dużym zainteresowaniem cieszyła się biblioteki architekta, w której architekci mogli kompletować materiały udostępnione przez producentów oraz bezpłatne konsultacje prawne realizowane przy współpracy z kancelarią “Konopko i Laskowski Radcowie Prawni”. Ponadto, odwiedzający targi Warsaw Home mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji u architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz, wśród których znalazły się takie pracownie jak m.in. “Better Home Interior Design” czy “Wzorcownia wnętrz”.  Goście archiDAY w archiCAFE, mogli napić się kawy serwowanej przez baristę marki Jura, przy akompaniamencie muzyki na żywo. Odwiedzający archiDAY mogli również odbyć jazdy próbne najnowszymi modelami Volkswagena.

Partnerem głównym wydarzenia archiDAY Jesień 2017 zostało Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka, a przestrzeń wyposażona w produkty marek takich jak Noti, Sofa Company, Vinotti, Home Gallery, BelBazaar, Ton, Miloo Home, Cosmonova czy Vzór. Partnerem honorowym był magazyn Elle Decoration.

Archnet.pl był partnerem medialnym wydarzenia. Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie www.archiday.pl oraz www.facebook.com/archidayPL