archiDAY 2018 za nami!

Cztery dni, blisko cztery tysiące gości, niespełna pięćdziesiąt inspirujących wykładów i prelekcji, a także warsztaty, szkolenia, wystawy, pokazy i premiery.

Tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas tegorocznego archiDAY – branżowego spotkania dla architektów, projektantów, dekoratorów i stylistów wnętrz, które odbyło się w dniach 4-7 października w ramach międzynarodowych targów Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo.

fot. Lukasz Klos

Podczas archiDAY 2018 na scenie głównej wystąpiło wielu znakomitych ekspertów, których gościli gospodarze tegorocznej edycji: Ewa Mierzejewska, Krystyna Łuczak Surówka, Iza Gemzała i  Olimpia Ajakaiye, wśród nich m. in.: Dominika J. Rostocka, Michał Mazur, Marta Czerkies, Monika i Adam Bronikowscy (Hola Design), Yassen Hristov (hompics.com), dr Iwona Cała (Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa), dr hab. Radosław Skalski (Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa), mgr inż. Dariusz Śmiechowski (Wydział Architektury Wnętrz ASP Warszawa), Igor Gałązkiewicz, Dorota Koziara (AlmiDecor), Karol Misztal (yestersen), Tomasz Dubik (Röben Polska), Agnieszka Piętera (Aksonometria), Barbara Rożek (ubezpieczenieprojektanta.pl) i wielu innych. 

W ramach wydarzenia odbyła się premiera archiDESK.pl – platformy, ułatwiającej codzienną pracę architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz.


Startuje platforma archiDESK.pl, która umożliwi nam wspieranie specjalistów na co dzień. Ułatwiamy poszukiwania produktów do projektów, tworzenie list zakupowych, wkrótce pojawią się elementy szkoleniowe, transmisje na żywo, narzędzia do promocji portfolio i wiele innych!”

– Mówił o platformie Przemysław Szklarzewski, Prezes Zarządu PCAW (Polskie Centrum Architektury Wnętrz), organizator archiDAY.

Zapisaliśmy się przedpremierowo do subskrypcji narzędzia ArchiDESK, testowaliśmy dostępne narzędzia. Z pewnością będziemy korzystać z tego narzędzia. Dla inwestorów, dla których będziemy realizować nowe projekty, będą otrzymywać listy zakupowe za pośrednictwem tego narzędzia. Na początek będzie to pierwsza funkcjonalność, z której skorzystamy. Liczymy na szybkie wdrożenie narzędzia do zapytań ofertowych na elementy wyposażenia. Kibicujemy temu rozwiązaniu.

W ramach przestrzeni archiDAY, odwiedzający mogli ponadto obejrzeć wystawę “Humanistyczny wymiar użyteczności”, w ramach której zaprezentowane zostały prace studentów i pedagogów Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Uczestnicy archiDAY 2018 przez cztery dni mieli możliwość udziału w warsztatach z tworzenia wizualizacji z użyciem SketchUp + Vray by archiUp, z projektowania przestrzeni biurowych z wykorzystaniem pCon.PLANNER + p.Con.BOX, z projektowania w programach ARCHICAD i Vectorworks. W archiCAFE goście mogli napić się tradycyjnej kawy oraz spróbować autorskich drinków kawowych serwowanych przez baristów marki Jura czy też odpocząć w strefie relaksu Domoteka.

fot. Lukasz Klos

Głównym Partnerem wydarzenia archiDAY 2018 było Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka, a przestrzeń przed sceną główną wyposażona była w produkty marek takich jak: Livingroom, Galeria Noti, Sofa Company, NAP, VOX czy Retrowood.  Partnerem wspierającym była firma Canon Polska oraz Röben Polska, która pokazała, że “Röben to również wnętrza”! W gronie patronów medialnych znaleźli się: Homebook, M jak Mieszkanie, urządzamy.pl, Dekorian Home, PLN Design, Weranda, Biznes meble.pl, infoarchitekta.pl, no i my – Archnet.pl

ArchiDAY to świetna impreza, z której przbwieżliśmy dużo nowej wiedzy. Nasi klienci z pewnością na tym skorzystają. Jedyne czego żałujemy, to, że nie przeznaczyliśmy więcej czasu na to wydarzenie. Z pewnością w przyszłym roku nie popełnimy tego błędu.

Ze względu na ograniczoną ilość czasu, podzieliliśmy się z Martą zadaniami. Ja chłonąłem więdzę, ona poświęciła prawie cały dzień na rozmowy z wystawcami Warsaw Home. Zebrała dużo nowych inspiracji i kontaktów. I wiecie co, jedną z konkluzji po targach wnętrzarskich jest ta, że tapety powracają. I to jak!

Do zobaczenia w przyszłym roku!